ana sayfa | iletişim 

2008 Genel kurulu


 

Galip'te Yoktur Malüp'te Yoktur

Kazanan Karayakup Köyü'dür

Karayakup Derneği'ne ve köyüne hizmet için yarışan Asalet Uğur ve Ekibi 235 oy İsmail Şenses ve Ekibi 248 oy alarak Karayakup köyünün kazanmasına vesile olmuşlardır

1994 yılında kurulan derneğe iki dönem Yüksel Aydın, iki dönem İsmet Alkan ve son iki dönem de İrfan Aydın başkanlık yaptılar.

            584 kayıtlı üyesi bulunan Karayakup köyü derneği 27.01.2008 Pazar günü saat 10:30'da dernek merkezinde 7. olağan genel kurulu yapıldı.

   

            Kuran-ı Kerim ve İstiklal Marşı'nın okunmasına takiben saygı duruşu yapıldı. Divanı oluşması için önerilen Ziya Doğan, İrfan tak, Yasin Tosun ve İsmail Durmaz oy birliği ile divana seçildiler.

            Divan Başkanı Ziya Doğan yaptığı açılış konuşmasında

 

 Bugün burada köyümüze yakışır olgunlukta bir seçim yapacağız. Bugüne kadar dernek başkanlığına hep tek aday çıkıyordu. Bu seçimde iki adayımız var. Her iki adayımıza da başarılar diliyorum.” Dedi.

            Eski Başkan İrfan Aydın

  

Yıllık görev sürem içinde bana verdiğiniz destek için hepinize teşekkür ediyorum. Hepimiz birimiz, birimiz de hepimiz içindir. Bu dernek sizler sayesinde bugünlere gelmiştir. Köyümüzü sizler adına her platformda en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Bugün burada birliğimize beraberliğimize yakışan bir hizmet yarışı vardır. Her iki adaya da başarılar diliyorum. El ele, kol kola verip bu hizmet bayrağını daha yüksek yerleri çıkarmak zorundayız. Hakkımı sizlere helal ediyorum sizlerde haklarınızı helal edin.” Dedi.

            Karayakup Köyü Ağası Hakkı Arslan

   

Bugün köyümüzün şölen günüdür, bayram günüdür. Düğünümüze hoş geldiniz. Şükürler olsun ki salonlara sığmıyoruz. Rabbimden niyaz ediyorum birliğimizi beraberliğimizi çoğalarak artsın.

            Bugün dünden, yarından, bugünden çok iyi olacaktır. Birlik beraberlik içinde el ele kol kola keçe gibi kenetlenerek yürümeyi bilmeliyiz. Köyümüze, köylümüze hizmet veren, aşından işinden fedakarlık yapan Eski Başkan İrfan Aydın ve arkadaşlarının devir teslim günüdür. Kendilerine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu bir nöbet değişimidir. Bu soy, sop, sülale seçimi değildir. Köyümüzü daha aydınlık günlere taşıma günüdür. Biz Karayakup köylüleri olarak soy, sop kavramlarından daha büyüğüz, köyümüz büyük bir köydür benim her köylüm birinci sınıf insandır. Yaptıklarımız yapacaklarımızın öncüsüdür. Çevremize yöremize örnek olmak zorundayız. Baharın gelişi ile birlikte komşu köylerimizle sorunlarımızı, problemlerimizi çözüme kavuşturacağız

.

            Bugün burada yarışan her iki gencimizde bizim çocuklarımızdır. Yarınlarımızın teminatlarıdır. Bu yarış köyümüz için hizmet yarışıdır. Biz bunlara maaş vermeyeceğiz, aşlarından, işlerinden, eşlerinden fedakarlık yaparsak çalışacaklar, gerekirse ceplerinden alacağız. Sandığın sonucu ne olursa olsun galipte, mağlupta yoktur. Tek galip vardır Karayakup köyüdür. Herkese ama herkese örnek bir kongre diliyorum. Onurla, gururla başımız dik, vakar bir biçimde kırılmadan, kırmadan, küsmeden, küstürmeden nifak tohumlarının ekilmesine müsaade etmeden bir seçim yapacağız. Sonuç ne olursa olsun kol kola, gönül gönüle bu kapıdan birlikte çıkacağız.

            Hepinizle iftihar ediyorum, başımı ve sözümü yere düşürmediniz. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

            Karayakup Köyü Ağası Hakkı Arslan'ın bu güzel konuşmasından sonra başkanlık için yarışan adaylar sırayla onar dakika konuşma yaptılar.

            Başkan Adayı İsmail Şenses

 

Köyümüze hizmet için iki arkadaş yarışıyoruz. Sizlerin vereceği karara saygı duyarız. Bizlere inanıp ve güvenip oylarınızı verirseniz sizleri asla mahçup etmeyeceğiz.

            Ben köyümü ve köylümü Allah için seviyorum. Ayrımımız ve gayrımımızın olması söz konusu bile olamaz. Benim illa başkan olacağım diye arzum ve de hırsım yoktur ama söz konusu köyümüz olunca bu yarışa katıldık.

            Türkiye'nin en büyük, en aktif ve en faal gençlik vakfında başkanlık yaptım. (MUSİAT) Türkiye'nin en saygın iş adamları derneğinde komisyon başkanlığı yaptım. Sosyal faaliyetlerde tecrübem, bilgi ve birikimlerim var. Bunları da köyüme ve köylüme yansıtmak istiyorum.

            Yönetim kurulumuzu oluştururken köyümüzün her kesimini temsil edilmesine dikkat ettik. Köyümüze en iyi hizmeti verebilecek bir kadro ile yola çıktık.

            Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar görev yapmış ve emeği geçmiş herkese teşekkür ederim. Aramızdan ayrılmış büyüklerimize de Allah'tan rahmet dilerim.

            Gelmiş geçmiş tüm köy ağalarımıza da hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Bu binanın yapımında emeği olanlara minnettarız. Dernekçilik geleceğimize, gençliğimize, köylümüze, örf ve adetlerimize sahip çıkmak demektir. Öğrencilerimize, hastamıza, yoksulumuza, düşkünümüze sahip çıkacağız.

            Yerel yönetimler ve kamu kuruluşlarının yaptığı yardım ve hizmetlerden köyümüzü de faydalandıracağız. Biz köyümüze v köylümüze hizmet etmek için huzurlarınızdayız. Herkesin görüş ve düşüncelerinden faydalanacağız. Belgesiz ve faturasız hiçbir işin yanında olmayacağız. Açık ve şeffaf olacağız. Bizleri laik görüp de seçerseniz sizlere hizmetkar olacağız.

            Derneğimizin alt katını kültür merkezine çevirip, gençlerimizin hizmetine açacağız. Derneğimizi para toplayan dernek olmaktan çıkartıp, derneğimize sürekli gelir getiren çalışmalar yapacağız. Derneğimizin kapısını herkese açıp belediye başkanlarını, kaymakamları derneğe davet edeceğiz. Bu derneğin gücünü herkese ispat edeceğiz.

            Köyümüzün komşu köylerle olan sorunlarını sizlerinde destekleriyle çözeceğiz. Bizler köyümüzü ve köylümüzü ayrısız, gayrısız seviyoruz.” Dedi.

            Başkan Adayı Asalet Uğur

  

Eğer sizlerin takdiri ile seçilirsek bizde başkanlığa dayalı bir sistem olamayacak bizim için yönetim kurulu çok önemlidir. Bu dernek bugünlere kolay gelmedi kahve köşelerinde 60-70 kişilerle bugünlere geldik.

            Derneğimizi kurarken dört ana hedef üzerine kurmuştuk. Birincisi; Köyümüze yakışır bir camii ve minaresi yapmaktı, şükürler olsun bunu başardık. İkincisi; Köyümüzü bir çatı altında toplamak idi. Sizler sayesinde bu binayı birlikte yaptık. Üçüncüsü; Köyümüze bir köprü yapmaktı. Allah'a hamd olsun beraberce bu sorunu da birlikte çözdük. Dördüncüsü ise; Harabe şeklindeki mezarlığımızı bir düzene sokmaktı. Ona da başladık, mezarlığımızın çevre düzenlemeleri devam ediyor.

            Derneğimiz bir dönem ilgisizlik ve suskunluk dönemi yaşadı. 15-20 kişi bir araya gelip derneğimizi ayağa kaldırıp bugünlere taşıdık.

            Hedeflerimizin arasında derneğimizin alt katını faaliyete geçirip gençlerimizin hizmetine sunacağız.

            Fakirimize, fukaramıza, hastamıza, yoksulumuza, öğrencilerimize sahip çıkacağız. Karayakup köyü yardım fonu kuracağız. Köyümüzün içinin düzenlenmesi için gerekli çalışmaları yapacağız.   

            Son sekiz yıldır dernek yönetimlerinde sizlere hizmet ettim. Şimdi ise sizlerden başkanlık istiyorum.” Dedi.

            Başkan adaylarının yapmış olduğu bu konuşmalar sonunda sıra seçime gelmişti. Kayıtlı 584 üyesi olmasına rağmen seçime ilgi büyüktü üye olmayanlarda salonu hınca hınç doldurmuştu. Yaklaşık bin kişi seçim heyecanı yaşıyordu. Sandık kuruldu kapalı zarf usulü oylamaya geçildi. 584 üyeden 489'u oy kullandı. 6 oy geçersiz sayıldı. Adaylardan Asalet Uğur 235 oy aldı, İsmail Şenses ise 248 oy aldı. 13 oy farkı ile İsmail Şenses Karayakup köyüne yeni başkan seçildi. Her iki aday da seçim sonunda birbirine sarılarak Karayakup köyü için çalışmalarına devam edeceklerini beyan etmişti. Demokratik bir yarış oldu. Kırgınlıklar olmadı. Aslında yarışın galibi Karayakup Köyü olmuştu.

            Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: İsmail Şenses(Başkan), Talip Arslan, Emir Eren, Ahmet Şahin, Yakup Oğuz.

            Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Ayhan Uğur, Muhittin Tosun, Osman Keleş, Alaattin Çeler, Pehlül Macit.

            Denetleme Kurulu Asil Üyeleri: Rüstem Zongür, Sunay Caymaz, Yılmaz Durmaz.

            Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri: Kazım Yaman, Eyüp Doğan, Hüseyin Tak.

 

Nejdet Tepe    27/01/2008

 


Bilgi eksikliği ve hata varsa düzeltmek ve bilgi eklemek için nejdettepe@karayakuplular.com adlı adrese yazabilirsiniz.


 

 

 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 3.231.226.13

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 1.442
Dün : 321
Toplam : 2.234.481
29.05.2020 23:09:14

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *