ana sayfa | iletişim 

2011 Genel Kurulu


 Karayakup Köyü Derneği 8.Genel Kurulu Yapıldı

Kazanan Yine Karayakup Köyü oldu

  


Karayakup Derneği'ne ve köyüne hizmet için İrfan Tak ve Ekibi Tek aday olarak yapılan seçimde oy birliği ile seçilerek Karayakup köyünün kazanmasına vesile olmuşlardır 1994 yılında kurulan derneğe iki dönem Yüksel Aydın, iki dönem İsmet Alkan iki dönem de İrfan Aydın Bir dönem İsmail Şenses bir dönem Asalet Uğur başkanlık yaptılar. 713 kayıtlı üyesi bulunan Karayakup köyü derneği 25.12.2011 Pazar günü saat 10:30'da dernek merkezinde 8.olağan genel kurulu yapıldı.
Kuran-ı Kerim ve İstiklal Marşı'nın okunmasına takiben saygı duruşu yapıldı. Divan oluşması için önerilen Sait Sümer,İsmet Alkan,Erdoğan Aydın,Bünyamin Arslan oy birliği ile başkanlık Divanına seçilmişlerdir.

Gündem:

1)Yönetim ve denetleme kurulu faliyet raporu okunması ve onaylanması:

Sn.Yasin Tosun tarafından Okundu Ve onaylandı

2)Faliyet Raporunun okunması Dernek Yönetim Kurulu adına Başkan Asalet Uğur:

2010-2011 Yılı Karayakup köyü derneği başkanlığı yapmış Sn.Asalet Uğur Geçmiş dönemlerde başkanlık yapmış maddi ve manevi hizetlerde bulunan
köylülerimize teşekkür ederek rahmetli olanlara ve geçmişlerimize Rahmet okumuş ve iki yıllık icaraatları şöyle anlatmıştır.Dernek binamıza doğalgaz bağlatıp kalörifer sistemini yaptırmış bulunmaktayız ayrıca ricamızı kırmayarak alt kat kaloriferini yaptıran sn Niyazi Demir abimize sizlerin adına teşekkür ederim.Seçildiğim zaman söz vermiş olduğum derneğimize mutfak kurmaktı zaten bu benim hedefimdi bu doğrultuda Dernegimize sanayi tipi mutfak kurdurarak 700 kişilik yemek teşkilatı imkanı sağlanmıştır.Bu sayede gerek dügün gerek mevlit yemeklerimiz kendi dernek bünyemizde yapılarak köylümüze sunulmaktadır ayrıca cenaze'lerimizde taziye yemegi derneğimiz tarafından organize edilmesi ve yapılması bu dönemde başlatılmıştır.

    

2010 ve 2011 Yılı vadi kupasına köyümüz gençlerinden futbol takımı kurulmuş vadi kupasında çeyrek final avarajla kaybedilmiştir.buda bir başarıdır gençlerimiz için bu turnuvaya katılan ve destek veren tüm gençlerimize ve köylülerimize teşekür ediyorum.
Ayrıca 2010-2011 yılı çevre köy etkinliklerine ve her yıl istanbul feshanede yapılan sivas günlerine ayrıca vadi federasyonu davetlerine Çiçeklerimiz ve çelenklerimizle katılım sağlanıp köyümüz en iyi şekilde temsil edilmiştir.

2010 yılı piknik şenliğimiz Alemdağ Nişantepe mevkinde yapılmıştır sevinerek söylemeliyimki bu piknikte yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum her bir arkadaşımız tüm piknik giderlerini ceplerinden karşılamış ve derneğimiz piknik şenliğimizden kar sağlamıştır.

16 Temmuz 2011 Cumartesi günü öğle namazını mütakiben köy şehitliğimiz ziyaret edilmiş  şehitlerimiz ve geçmşlerimizin ruhu için yasin-i şerif okutulmuştur.

    

     Yine önemli bir icratımızda köyümüze muhteşem bir köy konağı yapılması Köy konağı için derneğimiz gerekli ön ödemeyi

    


Gölova kaymakamlığına 2010 yılında yatırmış konak inşaatımız için gerekli maddi katkıyı sağlamış konak ihalesi yapılarak ihaleyi Sn. Agamız Hakkı Beyin şirketi kazanmıştır. 

  


Sayın  Hakkı Arslan Ağamız konağımızın 2.katını ve Konak bahçesine çocuk parkı yaparak köyümüze güzel bir fırını, muhtarlık odası, mutfak bölümü, misafirhanesi 120 metrekare çok amaçlı salonu olan muhteşem bir eser kazandırmıştır.

     

2011 yılı temmuz ayında muhteşem bir açılış yapılmış maddi ve manevi katkıda bulunan köylülerimize plaketler ve teşekkür belgeleri verilmiştir.

        

Gölova erkek öğrenci yurdu mutfagında köylülerimizin ve derneğimizin katkıları ile 1000 Kişilik yemek ikramı yapılmıştır.

   

Yöresel sanatcımız Nazmi Can'ın saat 17.00 başlayıp gece saat 22.00 son bulan konseri ile karayakuplulara çoşkulu anlar yaşatılmıştır.

     


Ertesi günü 17 Temmuz 2011 Pazar günü yaylamızda köy pikniğimiz görkemli bir şekilde yapılmıştır. Sivas milletvekillerimiz ve çevre köy komşularımız piknik şenliğimize renk katmışlardır bu misafirlerimize sizlerin yani karayakupluların adına teşekür ediyorum.

  

Ayrıca derneğimizin her türlü kanuni Mali ve yasal sorunlarını halletmiş üyelikler güncellenmiş ve üye sayısını 584 den 713 kişiye çıkartılmıştır.bu tüm icraatların yapılmasında maddi manevi katkıda bulunan tüm köylülerime ve gerek icraat olarak gerek maddi ve manevi katkıda bulunan çok degerli yönetim kurulu üyelerime huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum.Seçilecek başkana ve yönetimine şimdiden başarılar diliyorum.

3)Yeni yönetim kurulu ve denetleme kurulu Asil ve Yedek üyelerinin seçimi:
Tek Aday olduğu için el kaldırma yöntemi ile yapılan seçimde oy birliği ile Sn. İrfan Tak ve ekibi seçilmiştir.


  

 4)Yeni Başkan irfan Tak'ın Konuşması

Sn.Divan Sn.Başkan ve Çok değerli köylülerim bana ve yönetimdeki arkadaşlarıma göstermiş olduğunuz güvene teşekkür ederim.
Şimdiye kadar tüm köyümüze ve derneğimize hizmet etmiş tüm başkanlara ve köyümüz insanlarına teşekkür ederim.Sn.Köylülerim
Bu günlerde birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız var biz yönetimdeki kardeşlerimle sizlere hizmet için varız köyümüzde kimin bir sıkıntısı olursa biz oradayız
Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımın tek hedefi birlik ve beraberliktir.İhtiyaç sahibi olan kardeşlerimizin,okuyamayan bir öğrencimizin sorunlarını haletmek için buradayız.
Gelin hep birlikte bütün sorunları beraberce halledelim.Hizmette bizde varız diyorum hepinize saygı ve selamlarımla saygılarımı sunuyorum.
 

       

  

  

  

  

  

   

 Nejdet Tepe 27.12.2011

 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 35.175.121.230

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 827
Dün : 736
Toplam : 2.204.412
08.04.2020 21:36:12

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *