ana sayfa | iletişim 

Gölova talebe yurdu


GÖLOVA TALEBE YURDU

Gölova'da lise'ye giden köy'lerde oturan talebelerin aileleri ile birlikte kalıp hergün lise'ye gidip gelmeleri hem çok zor olmakta hem talebelere çok zaman kaybetirmekte ve hemde çetin kış şartlarında gidip gelmeleri aksamaktadır.

Köylerde oturan bu talebelerimiz liseye gidişlerini teşvik etmek için Kaymakamlık ve vakıf işbirliği ile taşıma üçretleri karşılanmakta ögrençilerimizin okumaları teşvik edilmektedir.

Bütün bu kursları gözönünde bulunduran bizler  bu talebelerimizin liseye gitmelerine köklü bir çözüm gerektiği üzerinde anlaşarak bir öğrenci yurdu'na ihtiyaç olduğuna karar verdik.

Böylece Gölova'da öğrenci yurdu yapmak için bir dernek kurduk müsait bir arsa veya tarla aramaya başladık Yurt yapımı için arsasını,tarlasını bağışlamak isteyenlerin çokluğu ve iştenliği bizleri çok duygulandırdı.Talebe yurdu'na bağışlanmak istenen yerlerin hepsinin yurt yapımına çok uyğun yerlerin olması bizleri arsa seçiminde zorladı.

Mevki ve arsa metre kare genişliği itibarı ile yurt yapımına en uyğunu sayın Cemil Akça ile Kardeşlerine Ait 6000 metrekare'lik arsaya karar verdik ( Göle ve Kızıldağ'a nazır manzarası ile talebe yurdu yapılabilecek mükemmel bir arsa idi ) Bozat'a giden yol üzerinde lise ve ilköğretim okulu arasında olması cazibesini dahada artırıyordu.Sahipleri talebe yurdumuza arsalarını bağışladıktan sonra projemizi yaptırıp Yurt inşaatın'a başlamak istiyorduk.

Gerek projelerimizde gerek arsa harfiyat'ınde gerek ruhsat çıkartılmasında bizlerden yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Nail Akdoğan beye çok teşekkür ediyorum.

Çok değerli işadamlarımıza yurt yapımına büyük katkılarından dolayı yurt inşaatımıza hemen başlayabildik bu yardımlarını esirgemeyen işadamlarımızada teşekkür ediyorum.

Köylerimizden talebe yurdu yapımı için kereste yardımı yapan tüm köylülerimize'de teşekkür ediyorum.

Talebe yurdu yapımına yardımlarını esirgemeyen tüm hemşehrilerimizin,çevre köylülerimizin hayırlarının kabulünü Yüce MEVLADAN diliyorum.

Değerli hemşehrilerim Gölova'mızda yapacağımız Kuran kursu ve talebe yurdumuz Gölova'mızın,köylerimizin nufüsunu artıracağı ve lisemizin bu bölgede talebe sayısını katlayaçagını köylerimizin öğrencilerinin üç öğün sıcak çorbasını içeçeği sıcacık bir yuvasının olaçağını ve Dinini,Devletini,Milletini,Bayrağını,ve Yurdunu bilen tanıyan bir nesil yetişeçektir.

Bu talebe yurdumuza tüm işadamlarımız ve çevre köylülerimizin yardımlarını bekliyor ve talep ediyoruz.bu eser tamamen siz köylü ve işadamlarımızın yardımları ile yapılaçaktır.

 İnşallah hedefimiz 2007 yılında yurdumuza talebe alaçağımızı konu itibarı ile en güzel şekilde talebelerimizin yetişeçeği bu yurdumuzu en iyi şekilde yapalım Bu yurtta yetişacek olan talebelerimizin Ailelerine,çevresine,yurduna,dinine,milletine ve memleketine layık büyük hizmetlerinin olacağını umuyorum

21 Temmuz 2006 Gününde Resmi temel atma törenimiz yapılaçaktır.

Bu törenimize bütün hemşehrilrimizi,köylülerimizi,herkesi davet ediyor ve bekliyoruz.

GÖLOVA VE KÖYLERİ TALEBE YURDU DERNEK BAŞKANI

                                                               FARUK UĞUR

 

TALEBE YURDUMUZDAN İNŞAAT GÖRÜNTÜLERİ

 

                                                                               05 / 07 2006

 

14/07/2007


TEŞEKKÜR


Gölova İlçesi ve çevra köylerimizde ikamet eden aileler  maddi imkansızlıklar,ulaşım zorlukları gibi  nedenlerle liseye gidemeyen Çocuklarının lise tahsilini yapmalarına yardımcı olmak üniversite imtihanlarına hazırlamak,kazandıkları taktirde kazandığı üniversitelere yerleştirmek ve ileride üniversiteyi tahsilini bitirerek memleketimize faydalı gençler yetiştirilmek üzere Gölova'nın en güzel yerinde Baraj'a ve kızıldağ'a nazır eşsiz manzaralı talebe yurt'umuz 500 metrekare arsa içerinde 400 metrekare zemin kurulumu ve üç katlı olarak yapılmaktadır.
2006 yılında inşaat'ına başladığımız her türlü konforu olacak öğrenci yurdumuz 60 öğrenci kapasitelidir. Allah CC kısmet ederse 2006-2007 öğrenim yılında açmaya çalışacağız.
Bu gölova talebe yurdumuzun yapılmasında hiç tereddüt etmeden arsa alanını bağışlayan Çok değerli Eyüp-Nail-Cemil-Emin AKÇA Kardeşlere Başta olmak üzere bu yurdun yapımında bizlere maddi,manevi desteklerini esirgemeyen bizleri hizmet etmeye teşvik eden tüm hayırsever değerli iş adamlarımıza Gölova halkına,köylerimiz ve çevre ilçeler ve köyleri halkına,burada sayamadığım tüm yardım sever hemşehrilerimize derneğimiz ve yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı bildirmeyi bir borç biliriz.Allah CC tüm hemşehrilerimizden razı olsun.


GÖLOVA YURT YAPTIRMA ve YAŞATMA DERNEĞİ

08/06/2007


GÖLOVA'YA 75 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU

2000 Metre kare arsa içerisinde 400 metre kare inşaat alanı olan,1600 metre kare kullanım alını olan  yeni gölova erkek talebe yurt binasının açılışı dualar eşliğinde Kaymakam Kadir Ekinci,İşadamları ve erkek talebe yurdu dernek yetkilileri tarafından kurdele kesilerek yapıldı
Açılışta Kuran-ı Kerim okunurken Kaymakam Kadir EKİNCİ,Gölova Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği Başkanı Faruk Uğur,Sivas Yurtlardan Sorumlu Başkanı Sabri Ceylan,Gölova Belediye Başkanı Nail Akdoğan İş adamları günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar.

Açılışta konuşan Gölova Kurs ve Okul Talebelerine yardım Dernek başkanı Faruk Uğur Şunları söyledi.
Gölova İlçemize hayırsever hayırsever vatandaşlarımız ve işadamlarımızın katkıları ile maddi imkanlardan mahrum 75 orta öğretim öğrencimizin Her türlü ihtiyacını karşılayacak memleketimize ve mukaddesatımıza baglı birer genç olarak yetişmelerine tahsillerine yardımcı olacaktır.

Öğrenci yurdu binamız 400 Metre kare arsa üzerine 4 kat olarak inşaat edilmiştir.1600 metre kare kulanım alanı vardır.Kaloriferli,üç öğün yemekli,24 saat sıcak suyu bulunan yurt binamız Gölova İlçesi ve Cıvarındaki köylerde bulunan gençliğe hizmet edecektir.

Yurt binamızın vatanımıza ve milletimize hayırlı bir eser olarak kalmasını temenni ediyorum''dedi.
Daha sonra yurt açılışında kurban kesilerek açılışı yapılmış,Açılışta bulunan davetli ve misafirler yemek ikram edilmiştir.

 

hspace=0

hspace=0  hspace=0

hspace=0  hspace=0

hspace=0  hspace=0

hspace=0  hspace=0 

hspace=0  hspace=0

hspace=0

hspace=0  hspace=0

hspace=0  hspace=0

hspace=0  hspace=0

 

 

Nejdet Tepe 23/08/2008

 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 35.175.113.29

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 80
Dün : 198
Toplam : 2.180.293
26.02.2020 09:31:50

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *