ana sayfa | iletişim 

Gölova da Eğitim


Eğitim

İlçemizde bir Pansiyonlu İlköğretim Okulu, iki Birleştirilmiş Sınıflı İlköğretim Okulu ile 2001 - 2002 Eğitim - Öğretim Yılında faaliyete geçen bir Çok Programlı Lise bulunmaktadır. 2002 - 2003 Eğitim-Öğretim yılında Gölova Hasan ŞAKAR Pansiyonlu İlköğretim Okulunda toplam 436 öğrenci bulunmaktadır. 2002 - 2003 Eğitim Öğretim yılında Gölova PİOda Eğitim ve Öğretime geçilerek Taşımalı Eğitime son verilmiştir. 2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında, 29 Köy okulumuzdan, Akçataş ve Boğaz Köy İlköğretim Okullarının 1. ve 5.Sınıflar yerinde eğitim görmektedir. Gölova Halk Eğitim Merkez Müdürlüğünde 1 İdareci, 1 Kadrolu Usta Öğretici görev yapmaktadır. Ulusal Eğitime Destek Kampanyası çerçevesinde Gölova Kaymakamlığı tarafından, 2002 - 2003 Eğitim ve Öğretim yılında, biri İlçe merkezinde olmak üzere üç adet (Boğazköy, ve Yukarı Tepecik Köyleri) Okuma-Yazma kursları açılmış ve tamamlanmıştır. Söz konusu kurslar da 3 öğretmen kurs görevlisi olarak görev yapmış, 61 kursiyer kurslara katılmıştır.

23 / 08 / 2008 Günü Gölova Erkek talebe yurdu 24 / 08 2008 Günü Kız Öğrenci talebe yurdu hizmete açılmıştır.


GÖLOVA KIZ ÖGRENCİ YURDU AÇILDI

Sivas'ın Gölova ilçesinde yaptırılan kız öğrenci yurdu ile kaymakamlık konukevi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Açılışlara Sivas Valisi Veysel Dalmaz, AK Parti Sivas milletvekilleri Selami Uzun ve Hamza Yerlikaya ile çok sayıda davetli katıldı. 64 kişilik kız öğrenci yurdunun açılışında konuşan Vali Dalmaz, işadamı Sıtkı Ayan tarafından ilçeye kazandırılan eserin hayırlı uğurlu olmasını diledi. Vali Dalmaz, Eğitim her şeyin başıdır. Biz ne çekiyorsak cehaletten çekmekteyiz. Eğer insanımız iyi eğitilmiş olsa, bugün emniyet ve asayişten tutun hiçbir alanda zorluğumuz, sıkıntımız olmayacaktı. Kalkınmanın temelini de eğitimden görüyoruz ve bunu fark eden iş adamlarımızı da görüyoruz. Sıtkı Bey de bu iş adamlarımızın önderlerinden birisidir. Doğduğu yere hizmet etme aşkını yürekten taşıyor. Ben bu konuda kendisini taktir ediyorum dedi.
Sivas'ta eğitimin çok iyi seviyede olmadığını söyleyen Dalmaz, Bunu daha iyi seviyelere getirmek için gayret ediyorum. Ancak bazı sıkıntılar var. Bu imkansızlıklar belimizi büküyor. Bunun için ne yapabiliriz diye düşündüğümüzde, başta hayırseverlerimizi, gönüllü kuruluşlarımıza çocuklarımızın okumasına imkan hazırlayacak yurt yapmalarını sağlamak için hepimizin yardımcı olması gerekmektedir dedi.
Geçen yıl yaklaşık 500 öğrenciye burs verdiklerini dile getiren Dalmaz, bu yıl ise hedeflerinin bin öğrenci olduğunu söyledi.
Gölova Kaymakamı Kadir Ekinci ise, yurt binasını yaptıran işadamı Sıtkı Ayan'ın

herkese örnek olmasını isteyerek, İlçede ortaöğretimde okuyacak kız öğrencilerin, yurt problemi bulunuyordu. Ama Sıtkı Bey sağ olsun, Allah hayrını kabul etsin böyle bir sorunumuzu çözdü. İlçem adına kendine müteşekkiriz dedi.
Yurt binasını yaptıran işadamı Sıtkı Ayan ise konuşmasında Gölova'dan hiçbir zaman ayrılmadığını dile getirerek, her yıl ilçeye geldiğini söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından Vali Dalmaz ve işadamı Sıtkı Ayan, binanın Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim protokolünü imzaladıktan sonra yurt binasının açılış kurdelesini keserek binayı gezdiler.
Özel İdare Müdürlüğü'ne ait binada yapılan tadilat çalışması sonucu Gölova Kaymakamlığı Konukevi olarak hizmet verecek olan binanın açılışını ise Vali Veysel Dalmaz, kızı Ayşe Dalmaz ile birlikte yaptı.
Binanın içerisinde incelemelerde bulunan Dalmaz, konukevinin 5 yıldızlı oteli aratmadığını dile getirerek, Gölova ilçesinin böyle bir konukevine ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Nejdet Tepe 24/08/2008


GÖLOVA'YA 75 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU AÇILDI

400 Metre kare arsa üzerine inşa edilen yeni yurt binasının açılışı dualar eşliğinde Kaymakam Kadir Ekinci,İşadamları ve dernek yetkilileri tarafından kurdele kesilerek yapıldı
Açılışta Kuran-ı Kerim okunurken Kaymakam Kadir EKİNCİ,Gölova Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği Başkanı Faruk Uğur,Sivas Yurtlardan Sorumlu Başkanı Sabri Ceylan,Gölova Belediye Başkanı Nail Akdoğan İş adamları günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar.

Açılışta konuşan Gölova Kurs ve Okul Talebelerine yardım Derenek başkanı Faruk Uğur Şunları söyledi.
Gölova İlçemize hayırsever hayırsever vatandaşlarımız ve işadamlarımızın katkıları ile maddi imkanlardan mahrum 75 orta öğretim öğrencimizin Her türlü ihtiyacını karşılayacak memleketimize ve mukaddesatımıza baglı birer genç olarak yetişmelerine tahsillerine yardımcı olacaktır.

Öğrenci yurdu binamız 400 Metre kare arsa üzerine 4 kat olarak inşa edilmiştir.Kaloriferli,üç öğün yemekli,24 saat sıcak suyu bulunan yurt binamız Gölova İlçesi ve Cıvarındaki köylerde bulunan gençliğe hizmet edecektir.

Yurt binamızın vatanımıza ve milletimize hayırlı bir eser olarak kalmasını temenni ederim''dedi.
Daha sonra yurt açılışında kurban kesilerek açılışı yapılmış,Açılışta bulunan davetli ve misafirler yemek iram edilmiştir.

Nejdet Tepe 23/08/2008

 

 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 35.175.113.29

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 120
Dün : 198
Toplam : 2.180.333
26.02.2020 11:05:26

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *