ana sayfa | iletişim 

İkizler BurcuOLUMLU VE OLUMSUZYANLARI

Şifre : Konuşkanlık , yatkınlık, zeka


ikizlerin olumlu huyları : Uyumlu , her işe yatkım,entelektüel , mantıklı, çabuk kavrayan, canlı, konuşkan, eğlenceli, hareketli, yazı yazmaya ve yabancı dillere yetenekli, zamana uyan gençlik dolu

ikizlerin olumsuz huyları : Değişken,huzursuz, kurnaz, yersiz bir biçimde meraklı, kararsız iki yüzlü, sinirlerini kontrol edemeyen, dedikoducu, yüzeysel, diken üzerinde yaşayan.


YÜKSELEN İKİZLER BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK

Her zaman değişiklik peşinde koşan, neşeli, mutlu bir kişilik sergilerler. Değişmeyen bir çevrede mutsuz olur oradan uzaklaşmaya çalışırlar. Tutkulu olduklarından kafalarına taktıkları hedefe kesin ulaşırlar. bunu için zihinlerini ve tüm bedenlerini kullanırlar.

Çok hareketli olduklarından yorulabilirler. Cana yakın kişilikleri vardır. Başkalarının ne yaptığını, ne düşündüğünü hemen sezi verirler. Her şeyi akılları ile çözebileceklerine güvenleri vardır. Desteklendikleri zaman işlerinde iki kat verimli olurlar. Bilimsel araştırmalar hoşlarına gider çünkü gerçekleri araştırırlar. Gerçeğe tutkundurlar. Sürekli hareket halinde olmaları sanki onları yenilemekte, dinç tutmaktadır. Bu yüzden hep genç kalırlar.

Okumaya ve yazmaya çok düşkündürler. Müziği, resmi, yabancı dilleri, yolculuk yapmayı severler.

Çevrelerinde olup bitenleri iyi anlayıp yorumladıkları için her durumdan kazançlı sonuçlar çıkarabilirler. İnsanları çok iyi etkileme güçleri vardır. Eğlence peşinde koşmadıkları zamanlar paralarını çar çur etmez, çoğaltmak için her yolu denerler. Evlerini her türlü rahatlığını sağlamak için ellerinden geleni yaparlar, bu konuda savurganca davranırlar.

Yaratıcı bir kişilikleri vardır. Çok güzel konuşabilir ve yazabilirler. Bu yüzden iyi gazeteci olmaları olasıdır.

Çok titiz ve temizdirler. Evlerinin düzeni de bunu kanıtlar düzenli bir yaşama gereksinim duyarlar; bu nedenle evde çalışacakları bir işle yaşamlarını kazanabilirler. Kimi zaman hiçbir şeyi ciddiye almadıklarını gösteren çalışmalar yaparlar.

Çok değişik olan uğraşlarını dengelemekte ustadırlar. Aynı gün içinde hem işe gitmek hem bir parti vermek hem de bir şey yaratmak onlar çok zor bir şey değildir. Zarif, ince ve dengeli kişilerle bir arada bulunmak hoşlarına gider. Giyinmesini çok iyi bilirler. Yeni gereçleri bulup ortaya çıkarabilecekleri işleri severler. Laboratuar çalışmaları, bilimsel araştırmalar, ruhsal deneyler tam onlara göre işlerdir.

İkizler burcunun verdiği saygısız tavırları kontrol edebilirler. düşüncelerini pratik biçimde uygulayıp yeni bir adım atabilmek yetenekleri vardır.

Mantık evliliği yerine aşk evliliği yapmayı yeğ tutarlar. Kendileri ile aynı düşünce ve görüşleri paylaşan insanlarla mutlu olurlar. Cinsel yaşam, eşleri ile anlaşmaları konusunda pek önemli yer tutmaz, yani bunu pek fazla önemsemezler. Onlar için önemli olan özgür olmak ve eşleri tarafından sevilmektir. Gerçekte cinsel yaşamları oldukça düzenlidir. Diğer bütün konulara vakit ayırabildikleri gibi cinselliğe de gereken vakti ayırırlar. Hangi türden ortaklığa girerlerse girsinler paylarını halkça almak isterler.

Dinsel düşüncelere saygı gösterirler fakat bazı kalıplaşmış dinsel doğmalara karşın eleştirici bir tutum alırlar. Düşüncelerini olabildiğince çok insanlarla paylaşmak ve onlarla yolculuk yapmak isterler. Bu yolculuklar planlanmış geziler değillerdir; birden karar verilir ve yola çıkılır.

Başlıca sorunları gerçekten ne yapacaklarını bilememeleridir, çünkü maymun iştahlıdırlar. Bir gün onlara zevk veren bir şey başka bir gün vermeyebilir. Becerikli olmalarından ötürü birkaç işi birden yürütebilir. Onları gerçekten hoşnut işi buluncaya dek işten işe geçerler. Ciddi konularla uğraşmaktan çok dünya dışı işlerle uğraşan biri görünümündedirler.

En çok önem verdikleri konu arkadaşlıklarıdır. Bir çok arkadaşlıları vardır ve onlarla sıkı ilişkilere girmişlerdir. Yeni, hareket, canlılık, karşılıklı söyleyişi en hoşlandıkları şeylerdir. Onlarla kolaylıkla yakınlık kurabilirsiniz.

Gelecekteki kötü günler için bir kenara üç-beş kuruş atmayı severler. Akıllarını geliştirdiklerinde zor durumlarla karşılaşma oranının azaldığını bilirler. Belli etmedikleri halde kendilerini parasal yönde sık sık güvensiz hissederler


KAREKTERİ

Gurubunuz : Hava

Uğurlu gününüz : Çarşamba

Uğurlu sayınız : 5

Uğurlu taşınız : Akik ve İnci

Uğurlu renkleriniz : Sarı, grimavi, açık mavi

Uğurlu çiçekleriniz : Mimoza, çiğdem, zerren

Uğurlu kokunlarınız : Gardenya, yasemin, sümbül

Uğurlu müzik : Modern batı müziği ve çok hareketli parçalar

En bilirgin özelliğiniz : Seziş

En büyük emeliniz : Yazarlık

En büyük hatanız : Gevezelik

En büyük arzunuz : Edebiyat alanında isim yapmak


İkizler burcu insanları her işe yatkınlıkları ve çift karakterleri ile tanınırlar. Entelektüel bir burç olan ikizleri Merküri yönettiği için bu burçta doğan kişiler çabuk düşünür, çabuk hareket ederler. Aynı anda birkaç işi birden yapabilirler. Neşeli ve mutlu oldukları bir anda suratsız yada huysuz olabilirler. Dışarıdan izleyen birkaç kişi onları anlamakta güçlük çekebilir.

Hep haklı olduklarını ileri sürerek görüşlerini değiştirmezler. Bazen tümüyle başka bir tutuma bürünüp bu değişkenlik tavırları ile karşısındaki insanı çileden çıkarılabilecek duruma getirebilirler. Bir konuda bilgisi az olsa bile bu bilgileri ustaca sıralayarak çok iyi biliyormuş gibi gösterebilir. Blöf yapmakta şaşılacak derecede ustadırlar.

Bu burcun insanları her şeyi nitelendirip sınıflandırmak, konuşmaları daha anlamlı kılabilmek için sözcük üretmek isterler. Konuşmak çalışmalarının temel taşı olduğu için özel bir önem verirler. Zihinleri sürekli olarak bir konudan diğerine atladığından sözcükleri bir bağlayıcı öğe olarak kullanmaya önem gösterirler. Rahat konuşma yeteneklerinin gevezeliğe dönüşmemesine çalışmamalıdırlar. Zeki, akıllı ve çekicidirler. Bu burcu tanımlayan cümle DÜŞÜNÜYORUMDUR dır. Öğrenmeyi sever entelektüel konuların tümüyle ilgilenirler. En büyük kusurları kararsızlıkları ve yüzeysel tartışmalarıdır. Çalışmalarında fazla ciddi olmaz, kitaplara şöyle bir göz gezdirirler. Sürekli oturup çalışmak onlara zor gelir. Yeni bir şeyler arayıp düşünen bir kafaları olmasına karşın katı konular üzerinde çalışmayı yeğ tutarlar.

Merküri haberleşmeyi yönettiğinden konuşmaya olan düşkünlükleri onların telefonda saatlerce dedikodu yapmasına neden olur. Gazete , radyo ve televizyonda en sevilen konuşmacılar herhalde ikizler burcundandır. İkizler insanları için eğitim doğdukları andan itibaren gereklidir. İyi eğitilmiş ikizler ne kadar hoş ve zarif ise, zayıf eğitim görmüş olanlar da yaşamı başkaları için çekilmez hale getirirler.

Bu burcun insanlarının anı anına uymaz. Değişkenlikten büyük zevk alır ama bu yüzden huzursuz olurlar. Gerginliklerinden ötürü zihinsel ve bedensel rahata kavuşamazlar. Aynı anda ilgilenebilecekleri birden fazla konu varsa mutlu olurlar. Zor zamanda kontrollerini kaybetmez , beklenmeyen çözümleri sağlayabilirler.

İkizler burcu sinirleri olduğu gibi el ve ayakları da yönettiği için düşüncelerini elleri ile biçimlendirmeyi severler. Bedenlerini de kafaları kadar eğitmeli; işe el ayaklarını hareketsiz tutmaya, yavaş yemek yemeye alışmakla başlamalıdırlar.

İkizler eğlenceli konuşmaları, terbiyeli davranışları ile kendilerini hemen sevdirir ama bir yere yada bir şeye bağlı kalmayı sevmezler. Bu yüzden aşk ve aile yaşamlarını pek iyi olduğu söylenemez. Değişikliğe meraklı olduklarından devamlı arayış içindedirler; bu yüzden de ortam değişikliğinden ve gezmeden çok hoşlanırlar.

Paraya özel bir düşkünlükleri yoktur ama güç ve özgürlük için isterler. Kendi paralarına karşı tutumlu olmalarına karşın başkalarının paralarını kolayca harcaya bilirler. Çoğu ikizler fazla maddeci olup kazançları konusunda kurnazca davranırlar.

Bazı ikizler yalana yatkın olurlar. Sevdiklerini, arkadaşlarını çok eleştirirler. Yasal olmayan işlere kolayca bulaşabilirler. Kavgacı değildirler ama tartışmayı severlere. Bu insanlar burçlar kuşağının anarşistleridirler. Ayrıcalıklarını vurgular, kurulu düzene baş kaldırır, kuralları çiğner, kişilere karşı koyarlar. Olgunlaştıkları zaman başkaları ile iyi geçinmek gerektiğini öğreneceklerdir.

Yeteneklerini tam olarak kullana bilmek için hiçbir bağlamaları olmadığını düşünürler. Flörtçü kişilerdir. Aşk mektupları birer edebiyat yapıtı sayılabilir. Evlendikten sonra canlılık istediklerinden ikil duyguları metres ya da sevgilileri olmasına yol açar.

İyi bir gazeteci , radyocu, öğretmen, yazar, sekreter, gezgin satıcı, postacı ya da zanaatkar olabilirler.

Gazetecilik konuşma, yazma ve değişiklik iç güdülerini doğuracağından onlar için biçilmiş kaftandır.

Çocukların ilgisini uyandırabilir, onlara okumaları için birçok kitap verebilir.

İkizler bucunda doğan çocuklar, arkadaşları elma şekeri yerken kitaplar devirirler. Bu çocukların yüzeysel olmalarına ve başladığı işi bitirmeye alışmalarına özen gösterilmelidir. Disiplinden hoşlanmaz , okulda arkadaşlarının konuştuklarını konuşturdukları için sık sık öğretmenden azar işitebilirler. Disiplini ile ünlü okullarda okutulmaları öğütlenir. Bir defter ve bir kutu kalem onları günlerce oyalayabilir tabi başka bir konu bulana dek...

 

 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 35.175.121.230

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 845
Dün : 736
Toplam : 2.204.430
08.04.2020 21:51:27

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *