ana sayfa | iletişim 

Terazi Burcu


 


OLUMLU VE OLUMSUZ YÖNLERİ

Şifre : uyumluluk, birliktelik, denge,sevgi


Terazi'lerin olumlu huyları : büyüleyici, uyumlu geçimli, duygusal, diplomatik, ülkücü, zarif


Terazi'lerin olumsuz huyları : kararsız, kinci, havai, değişken, flörtçü, kolay etkilenebilen, safdil.


   YÜKSELEN TERAZİ BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK

Denge, uyum ve güzelliği severler. Adaletsizliğin olduğu her yerde yenilikler getirmeye eğilimli kişilikleri , bilge bir insan olarak görünmelerine neden olur. Zarif ve düzenli olmaktan yanadırlar. Çabuk sinirlenir fakat kolay yatışırlar. Dostluk onlar için çok önemlidir. Kaba hareket etmekten, başkalarını kırmaktan son derece çekinirler. Dingin, zor kullanmayı sevmeyen bir yaradılışları vardır. Her türlü güzelliğe , müzik ve edebiyata hayrandırlar.

Bulundukları her topluluğa uyan yararlı olan insanlardır,kendileri gibi güzellikleri düşkün , akıllı ve neşeli kişilerle dostluklar kurabilirler.

Yalnız yaşamaktan hoşlanmazlar. İşleri ile ilgili konularda tutkulu olmalarına karşın temiz olmayan işlere pek girmezler. Giyim konusunda gerçekten beğeni sahibidirler fakat beğendikleri şeyler çoğu zaman pahalı olur.

Parasal durumlarını pek açıklamazlar. Her ne kadar açık sözlü ve içtenseler de gerçek durumlarını açıkladıkları pek seyrektir. Rahat para harcar. Çoğu kez gelirlerinin sağlayabileceğinden daha iyi bir yaşam sürerler. İşe yaramaz şeyleri değerli şeylere çevirmekte pek ustadırlar.

Tanık oldukları ,ya da içlerinden gelen şeyleri kaleme almak hoşlarına gider. Gezip gördükleri yerleri günlükler halinde anlatır, arkadaşlarına ayrıntılı mektuplar yazarlar. Kendilerini pek ilgilendirmeyen konular da burunlarını sokmaları olasıdır. Düşünceleri soyut ve felsefidir. Din ve sosyal değerlerle ilgilenir, bu düşüncelerinin toplum yararına kullanılması için çalışmalar yaparlar.

Yuvalarını kendi istedikleri gibi düzenlemekte inatçı davranırlar. Herşeyin yerli yerinde olmasını ister, bunu sağlayıncaya dek işin peşini bırakmazlar. Evleri ve aileleri ile ilgili konularda büyük bir sabır ve hoş görüyle davranırlar.

Grup çalışmalarına çok ilgi duyar, kendilerini göstermek isterler. Genellikle duygularından çok kafalarını dinlemelerine karşın , sevgi konusunda soğukkanlılıklarını yitirirler. Tek bir aşk eğer onları heyecanlandırıyorsa yeterlidir. Bedenleriyle çalışacakları işlere pek ilgi göstermezler. Kendilerinin tekdüze işlerle zaman harcayamayacak yetenekleri olduğunu düşünürler, ancak söyledikleri işlerin ne olduğu konusunda bir türlü kesin karar veremezler. Geri planda kalarak çalışmayı severler, çoğu kez düş güçlerinin yarattığı bedensel hastalıklardan yakınırlar. Sorumluluklarından kaçarlarsa karasevdalı biri olmaları olasıdır.

Uyumlu düşünceleri olan kişileri bir araya getirerek birlik oluşturmayı pek güzel başarırlar. Evlilik ilişkileri fırtınalı olabilir; yinede yuvalarında dengeli bir ortam oluşturmayı başarırlar sonunda. Başkalarının haklarını savunmak söz konusu olunca sanki bir savaşçı kesilirler. İşte o zaman korkulacak bir cesaretleri vardır. Tümüyle kendilerini kaptırmamak koşuluyla gerçek sevgiden yanadırlar.

Büyük uğraş gerektirmeden elde edilen paraya ilgili kişilerdir. Genellikle para için evlenir çoğu kez bundan pişman olurlar. Sonra yine aynı bir tür evlilik yapmaktan kendilerini alamazlar ve bu böyle akıllanıncaya kadar sürer gider. Olgun bir yaşa geldiklerinde istedikleri servete kavuşacaklar, sessiz bir ölümle ayrılacaklardır.

Soyut düşünceleri çok iyi kavrayabildikleri gibi , bunu sözcüklerle de anlatabilme yetenekleri vardır. Bu alanda ilerlemiş olanlar bir üniversitede felsefe ve metafizik konularında ders verebilirler. Başka ülkelerde çalışmaktan ya da deneylerini geliştirmek için gezmekten zevk alırlar. Evlerinde rahat koltuklarına gömülerek kitap okumakta onları aynı oranda hoşnut edebilir.

Evleri ile meslekleri arasında yakın bir ilişki olması gerektiğine inanırlar; bu yüzden dekoratörlük , modelcilik vb.. uğraşlarda başarılı olurlar. Meslek yaşamları iniş çıkışlarla doludur. Çoğu kez halkla ilişkilerde gösterdikleri çalışmalarla tanınmış bir kişi olurlar. Savurganlığa varan eli açık ve çok ince bir ev sahibidirler. Yaptıkları harcamaya aldırmazlar bile. Onlar için önemli olan arkadaşlarını krallara yakışır bir biçimde ağırlamaktır. Yüksek sosyeteye girmeseler bile üst tabakanın haberlerini magazin gazetelerinden titizlikle izlerler. Gerçekte istedikleri , saygın kişilerle birlikte olmak ve onlarla birlikte görünmektir. Doğru seçim yapabilme yetenekleri ve canlılıkları klüp başkanlığı görevine getirilmelerine neden olur.

Enerjilerini tüketmiş her şeyden ellerini çekmiş bir görünüm içindedirler. Fakat gariptir ki bu tembellikleri onlar için gereklidir. Böylece sinir sistemleri dinlenir. Gerçekte tembel değildirler. Bakarsınız bir gün hummalı bir çalışma içinde , bakarsınız bir gün ense yapıyor, bunun nedeni çabuk kuruntuya kapılmaları ve kararsızlıklarıdır.


KAREKTERİ

Gurubunuz  : Hava
Uğurlu gününüz : Cuma
Uğurlu sayınız : 6
Uğurlu taşınız : Opal
Uğurlu renkleriniz : Açık pembe, açık mavi, turkuvaz
Uğurlu çiçekleriniz : Pembe krizantem, pembe gül
Uğurlu kokunlarınız : Gardenya, yasemin, orkide
Uğurlu müzik : Romantik parçalar
En bilirgin özelliğiniz : Saygı
En büyük emeliniz : Mükemmel dostluk
En büyük hatanız : Kendini beğenme
En büyük arzunuz : Değerlerinizin anlaşılması


Terazi burcunda doğan insanlar güçlü bir adalet duygusuna sahiptirler. Herkese iyi davranmak isterler. Kendilerini her zaman oldukları gibi gösterirler, başkalarının onları oldukları gibi kabul etmelerini isterler. Onlardan sık sık onun için yaptığın bunca şeyden sonra bunu bana yapmamalıydı cümlesini duyabilirsiniz. Herkesin kendileri gibi olmamasının olağan olduğunu kabul etmezler, verdikleri kadar almak isterler. İlişkileri bu konuda dengeli olursa mutlu olurlar. Terazi burcunu tanımlayan cümle TARTARIM dır. Çok ender sert çıkış yapar, karar vermeden önce her şeyi tartarlar. Zorlanmaya hiç gelemezler. Üstelenirse sabır ve kibarlıklarını yitirirler. Nazik ve yumuşak konuşur istediklerini iyi anlatırlar.

Terazi'ler çok meraklı olup başkalarının yaşantısına girmeye bayılırlar. Sandalları, hileli işleri çok severler. Güzel şeylerden hoşlanırlar. Arkadaşları onlardan daha fazla şeye sahipse kıskanabilir ve lüks şeylere kavuşabilmek için hileli yollara başvurabilirler. Bazı Terazi'ler kıskanç ve kendini beğenmiş olurlar. Bu burcun iyi yönlerini almış kişiler kişisel çıkarları onay kazanmak yolunda kendi ilkelerinden vazgeçmenin kişiyi küçük düşüreceğine inanırlar.

Yalnızlığı hiç sevmezler; bu yüzden işbirliğini yeğ tutarlar. Zaman zaman yalnız kalıp düşünmek ve olayları tartabilmek isterler. Bu dönemde rahatsız edilirlerse çok öfkelenirlerse de kavga etmez çekip giderler. Satürn bu burçta güçlü olduğu için Terazi'lerin üstün bir yargı yetenekleri vardır. Ortaklarının çok çalışmasını isterler ama kendileri aslında biraz tembeldirler. Kimi zaman nazlı,iyi huylu ve durgun bir poza bürünürler. Bu durum iki eylem arasındaki durgunlukları olabileceği gibi, özellikle bu pozu da takınmış da olabilirler. Zor kara vermelerine karşın bir kez karar verince hangi yolla olursa olsun onu elde ederler. Karasızlıklarının bir eeni ise sorunu her tarafını açıkça görüp hangi tarafa hak vereceğini hemen bilmemeleridir. Zaman zaman Bekleyelim ve görelim der ve karar vermeden işi erteleyerek beklerler. Adaletin yerini bulması için ellerinden geleni yaparlar.

Teraziler uyumlu, herşeyin güzel ve dengeli olduğu bir dünya ararlar. Böyle bir davranış gerçek dünya için yararsız olduğundan hayalci fantastik olabilirler. Gerçekle yüz yüze gelince kaçış için uyuşturucu maddelerine sığınabilirler.

Teraziler güvenilebilir, iyi kalpli insanlar olup arkadaşlarını düş kırıklığına uğratmazlar. Zor sinirlenirler fakat göründükleri kadar yumuşak değillerdir. Kızınca bir kasırga gibi hiçbir şeyi yerli yerinde bırakmazlar fakat öfkeleri kendi kendilerini sarsıp hasta ettikten sonra geçer gider.

Terazi burcu hava grubundan olduğu için, entelektüel,bilgiye susamış ve yeniliklere önem veren kişilerdir. Ruhbilim, insan yapısı,felsefe,din konuları onları çok ilgilendirir. Başkalarının görüşlerini dinlemeye hazırdırlar. Nabza şerbet vermeleri çevreleri ile kaynaşmalarına yardımcı olur. Başkalarından kolay etkilenir ve güçlü kişilerin görüşlerini kabul ederler ama, bilinçaltında bunu yaptıkları için pişman olurlar. Merküri Başak burcunda ise bu konuda daha dengeli olurlar.

Terazi'ler aşık olmak için aşık olurlar ve hemen duygusal ilişkilere girerler. Aşk sözleri söylemekte üstlerine yoktur. Ama biraz havai olduklarından, dengesiz bir şeyle karşılaşırlarsa hemen uzaklaşırlar. Bunu da karşılarındakini kırmadan yaptıklarından kimse arkalarından kötü şeyler söylemez. Bugün burada sizinle sıkı fıkı iken başka yere gidince unutur,oradakilerle kaynaşır geri dönünce ilişkiye kaldığı yerden devam ederek hemen kavgaya girerler. Her zaman bağlı kalmazlar ama tam bir birliktelikte açık ve dürüst davranırlar.

Terazi'ler yalnızlığı sevmediklerinden hareketli büyük kentlerde, en azından şehir merkezinde evde almak isterler.

Dans ve müziği severler. Duygusal parçalara özel düşkünlükleri vardır. Artistik yetenekleri büyük olup evlerinin kendileri dekore ederler.

Bu burçta doğan kişiler iyi bir moda yaratıcısı,butik sahibi,kuaför,diplomat, tuhafiyeci ya da güzel sanatlarla ilgili herhangi bir işte başarılı olabilirler. Genellikle her işe girişirken bir ortak edinir,sorumlulukları paylaşırlar ama ortağı onun serüvenci kişiliğine uyduğu sürece. Pis,zor ve hoş olmayan çalışma koşullarına kesinlikle uyamazlar.

Sevecen Terazi'ler terbiyeli çocukları severler. Çocuklarını iyi anlar, sevgilerini zekice gösterirler. Çocuklarının görüşlerine değer verir, onlara saygı gösterir, çok disiplin kurmazlar.

Terazi burcunda doğan çocuklar sevimliliklerinin verdiği üstünlüğü iyi kullanır, iyi arkadaş olurlar. Fazla disipline gerek kalmaz. Kararlarını kendileri vermeye, ana-baba ya da kardeşlerine güvenmemeye alışmaları gerekir. Hemen tembelliği seçeceklerinden sürekli çalışmaları sağlanmalıdır. Artistik yetenekleri desteklenirse müzik ve dans derslerinde başarılı olabilirler.

 

 

 

 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 35.172.195.82

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 175
Dün : 389
Toplam : 2.171.533
28.01.2020 13:35:10

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *