ana sayfa | iletişim 

Yay Burcu


 

 


OLUMLU VE OLUMSUZ YÖNLERİ      

Şifre : tutkulu, gayretli,becerikli,ağzı-sıkı

Akrep'lerin olumlu huyları : güçlü duygu,amaca bağlılık,sezgi gücü, anlayışlılık, ince fikirlilik,süreklilik,kararlılık.

Akrep'lerin olumsuz huyları : kıskançlık,gizlilik,kuşkuculuk,inatçılık, başına buyrukluk.

 

 

 


    

YÜKSELEN YAY BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK

Yay burcu yükselen kişiler özgürlüklerine düşkündürler,neşeli, iyi huylu olmaları en belirgin özelliklerindendir. Rahat ve kendi başlarına yaşama istekleri her şeyden önce gelir. Bunu engellemek isteyenlere karşın sert bir tavırlar alırlar. Verdiği sözleri yerine getiren eli açık iyimser kişilerdir.

Özgürlüklerini, enerjilerini gösterebilmek için iyi yollardan biri spor yapmaktır onlara göre. Sezgi güçleri çok güçlüdür. Her şeyi çabuk kavrar, sonuca ulaştırırlar. Genellikle huzursuzdurlar.

Hakla ilişkiler konusunda çok başarılıdırlar dır. Bir işin sonuçlandırılabilmesi için çok az umut ışığı olsa bile aşırı bir iyimserlikle böyle işlere girerler. Yeni ortaya çıkan her durum, her olayı neşelendirir, coşturur. Fakat bir işe koşarken zamanlarını boş yere yitirme tehlikesi de vardır. Başkalarına yardım etmeyi seven dost canlısı kişilerdir.

Para kazanabilecek, servet biriktirebilecek bir zekaları vardır. Özellikle köşeyi dönmek ilgilerini çeker. Kumar ve benzeri şans oyunlarına düşkündürlerdir. Pahalı arabalara, yatlara, yazlık evlere sahip olmak gururlarını okşar. O zaman toplum içinde saygın bir yerleri olduğunu düşünürler.

Hiç bilmediği konuda bile birkaç söz edecek ve bununla ilgili üzerine çekecek bir yaradılışları vardır. Başkalarına yardım edebilmek için fazla gayretteş davranmaları onları zor duruma sokar.

Başkalarının mutluluğu için ellerindin geleni yaparlar; yinede acaba gerekeni yapıyor muyum? diye bir kuşku vardır . ailelerinin severler , fakat hiçbir zaman kıskıvrak bağlanmak istemezler.

Aynı yerde kalıp eğlenmek onlara göre bir iş değildir. Sürekli yenilik peşinde koşarlar. Sevgi konusunda başarılı olmalarına karşın kavgacı ve tutkulu olabilirler.

Boks futbol gibi yarışmalara dayanan sporlar ve fiziksel çalışmalar başarılı oldukları dallardır. Çocukları ile olar ilişkilerde biraz baskıcı davranırlar,.

Yapacakları işin kendilerine düzenli bir gelir getirmesini bekler , bunu böyle sağlayabilecek işler için harcama yaparlar. Yapmak istedikleri işi önce kafalarında görüntü olarak belirler , sonra bunu gerçekleştirebilmek için ellerinden geleni yaparlar.

Eş seçmede pek ince eleyip sık dokumazlar; üstelik bu gelişigüzel diyebileceğimiz eşe karşıda büyük bir duygusal bağlılık gösterirler, zihinlerinin canlı kalabilmesi için bir çok kişiyle tanışmak ve konuşmak onlar için gereksinimdir.

Bu nedenle yeterince ilgi gösteremeyeceklerinden eşleri acı çekebilir.

Cinsel isteklerinde duygusal davranırlar. Cinsel isteklerini doyurunca da gizli kalmış yönlerini keşfederler. Ölüm ve ölümden sonra ki yaşam sonları onları yakından ilgilendirir.

Onlara göre yaşam bir okuldur. Bu okuldan diploma almak için gezmek ilk koşuldur. Başka ülkeleri gezip, yabancı insanları tanımak, bilgi almak çok önemlidir

Din ve ahlak konuları ilgilerini çeker. Şan şöhretle pek araları yokmuş gibi görünmelerine karşın , bilinç altında bu hedeflere ulaşmak konusunda büyük bir istek yatmaktadır. Gözleri hep yükseklerdedir

Değişik görüşleri olan kişileri bir araya getirme yetenekleri güçlüdür. Grup çalışmalarında bu yüzden aranan ve sevilen bir kişilik sergilerler. Büyük bir olasılıkla arkadaş, ortak ya da çok eskiden tanıdıkları biri ile evlenebilirler. Kendilerine karşı dürüst oldukları söylenemez. Kendileri ya da yaşam ve ölüm üstünde düşünmenin pek hoş olmayacağına karar vermişlerdir. Gizli aşk ilişkileri ve kin duygusu yüzünden çok sarsılabilirler.


 

KAREKTERİ


 

Gurubunuz : Ateş

Uğurlu gününüz : Perşembe

Uğurlu sayınız : 3

Uğurlu taşınız : Turkuvaz

Uğurlu renkleriniz : Mor, menekşe moru

Uğurlu çiçekleriniz : Leylak, salkım, mor menekşe

Uğurlu kokunlarınız : Nergis, menekşe, zambak

Uğurlu müzik : Pop müziği

En bilirgin özelliğiniz : Canlılık

En büyük emeliniz : Dünya çapında ün

En büyük hatanız : Alaycılık

En büyük arzunuz : Gezip, görmek


Yay burcu insanları, içtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar. Gençliklerinde dikkatsiz olup heyecanı severek yaşarlarsa da, geçmiş yanılgılarından en çok ders alan kişiler bu burçtan çıkar. Özgürlüklerine düşündürler. Ciddi işlerde ve felsefe konularında çok yararlı kişiler olurlar. Gençken geleneklere aykırı davranışlarda bulunurlar. Örneğin, herkesin resmi kıyafetle gittiği bir akşam yemeğine kazakla gidebilirler. Ülkücü fakat pratik insanlardır. Hayalci olmayan olumlu eylemler yaparlar. Kavrama yetenekleri çok gelişmiş olduğundan, beceriklilikler ininde katkısıyla ele aldıkları her işi başarıyla sonuçlandırırlar. Yay burcunu tanımlayan cümle GÖRÜYORUM dur.

Her zaman özgür olduklarını duymak isterler. Fiziksel (kapalı yerlerde) ya da duyusal (evlilik) olsun, özgürlüklerine karışılırsa altüst olurlar. Adildirler, başkalarını da savunmaya çalışırlar. Başkalarının duygularına önem vermezler, fakat kendileri içtendirler. İyi huylu, başkalarını incitmek istemeyen karakterleri olduğu hemen anlaşılır. Sporcu bir dış görünüşleri vardır. Gerçekte aha önemli olan entelektüel çalışmalar yerine, açık hava eylemlerini daha çok severler. Bütün açık hava sporlarından, özellikle binicililikten hoşlanırlar.

Yaylar bilmedikleri şeyleri araştırıp keşfetmeyi, edinmedikleri bilgileri daha sonra gerektiğinde kullanmak için depolamayı severler. Yabancı dil onlar için çekici bir konudur. Kendileri gibi ulaşılmaz gibi görünen bir konuyu ilgilerini toplar ve hedefe yaklaştıklarında yeni bir amaç üzerinde eskisini tamamlamadan çalışmaya başlarlar. Fiziksel olsun entelektüel olsun ,bilinmeyeni keşfetmeyi çok ekici bulduklarından gezmeyi yeni insanlar, yeni kültürler görmeyi çok severler. Sık sık uzun inceleme ve iş gezilerine çıkarlar. Yaşamlarında hep bir amaçları olur.

Yay'lar çok yönlü, aynı anda ilgilenebileceği birkaç konu olduğunda mutlu olan kişilerdir. Kendilerini yorgun hissediyorlarsa sıkılmışlar demektir; değişikliğe gereksinimleri vardır.

İyi konuşmacı olurlar. Tartışmayı ve birlikteliği severler. Sıcakkanlı, ateşli, çabuk öfkelenen insanlar olmalarına karşın kötülük düşünmezler. Bağışlayıcıdırlar. Alışkanlıklarını kolay değiştirirler. Gergin ve huzursuz insanlardır. Aptalca risklere atılır ama yaptıkları yanlışlardan ders almasını bilirler. Para konularına pek kafaları çalışmadığından paralarını iyi yönetemezler. Zamanlarının çoğunu kumar oynamakla geçirebilirler. Gereksiz zamanlarda çok açık ve direkt konuşur ve başkalarını dikkatsizce incitebilirler. Bazen yapamayacakları şeyler için söz verirler.

Bazı Yay'lar yalana yatkın olur ve dahası kendilerini bile aldatabilirler. Hileli işlere akılları yatkındır. Hareketliliği sever, bilgilerini kullanmaktan hoşlanırlar. Huzursuzluklarını kontrol altında tutmazlarsa hem kendilerini hem çevrelerindekileri mutsuz ederler.

Yay'lar geniş, çok odalı, ve bahçeli evleri severler. Evlerini dikkat çekici bir biçimde dekore ederler. Ev yaşamı ile çok ilgilenmez, çoğu zamanda gezide olurlar. Evde toplumda önder olmak isterler.

İyi bir öğretmen, profesör, yayıncı, düşünür, avukat, yorumcu, seyahat acentesi, haşif, sporcu, din adamı, kitapçı olabilirler. Durgun bir ortamı kolay kolay kabul etmezler. Entelektüel olmak ister, iyi bir öğrenim için gece okullarına bile giderler.

Genellikle çocuklarına iyi ve sıcakkanlı davranırlar. Aydın kişiler olduklarından çocuklarının ilgilerini iyi yönlendirebilirler. Çocukları ile okulda oynar gibi oynar, yeni eğlenceler bulurlar.

Bu burçta doğan çocuklar mutlu ve güler yüzlü olurlar. İyi kalpli, arkadaş canlısı, öğretmenleri ve arkadaşları tarafından sevilen çocuklardır. Her çeşit sporu ve hayvanları severler. Oyunda hile yapmamaları öğretilmelidir. Çok iyi öğrenci olurlar fakat disiplini pek sevmez ve kendilerini bağlanmış gibi hissederler. Oyunu çok severler.

 
Uyarı : (!!!) Herhangi bir ortamda gerek Resimlerimizin gerekse site içeriğimizin, izinsiz kullanılmasi halinde gerekli tüm yasal işlemlere başvurulacaktır.
Web sitemiz sayın Necdet TEPE tarafindan tasarlanmıştır.

http://www.sevdacicek.com    http://www.karayakuplular.tr.gg  )

IP Adresiniz: 35.175.121.230

Hava Durumu 
 
Karayakup köyü için yapılan bu site çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Pek iyi
İyi
Normal
Kötü
Çok kötü
 
 

 
 
Karayakup köyü derneği çalışmalarını nasıl buluyorsunuz
Çok Başarılı
İyi
Orta
Vasat
Vasatın Altında
 
 

Ziyaret İstatistiği
Bugün : 877
Dün : 736
Toplam : 2.204.462
08.04.2020 22:14:38

Ziyaretçi Defteri
Adınız Soyadınız *
E-mail adresiniz *
Mesajınız *